Garanti ve İade

.

 

Garanti ve iade

 

Cayma hakkı ve diğer iadelerde müşterilerimiz ürünü ancak aşağıdaki koşullarda iade edebilirler;

Ürünün tekrar satılabilir durumda olması, Ürünün kurulmamış / kullanılmamış olması, Ürünün kolisinin kargoda hasar görmeyecek şekilde kendilerine gönderildiği gibi kargoya teslim edilmesi, Ürüne ait fatura, irsaliye vs belgelerin ürünle birlikte gönderilmesi.

 

Kullanıcı Hatası Garanti Dışı Durumlar;

Uygunsuz paketleme, Üründe çatlak ve kırık, Ürün üzerindeki vidalarla oynama veya kayıp vidalar, Ürün üzerindeki etiketin çıkarılması, Ürünün herhangi bir yerinde ezik, vuruk, çizik, Sağlıksız taşıma sırasında meydana gelen arızalar, Elektronik parçalarla oynanılması, değiştirilmesi, Yanık ve isli yongalar, Ürün üzerindeki herhangi bir parçanın zarar görmesi, Ara kabloların ters takılması, kırılması veya zarar görmesi, Seri numarasının değiştirilmesi, okunamayacak şekilde olması, Ürünün herhangi bir yerini boyamak ya da lekelemek, Ürüne çıkarılamayacak etiket yapıştırmak veya sökülmüş etiketin kalıntıları, Doğal afetlerden kaynaklanan hasarlar, Aşırı sıcak, aşırı soğuk, rutubet, tozlanma, Virüslerden oluşan her türlü problemler, Elektrik şebekelerinden doğan tüm arızalar, Cihazlarda yüklü olan yazılımların bir sebeple silinmesi, Ürüne yanlış Bios ve Firmware yüklenmesi.

 

Ürünler kırık ve kolisinde sıkıntı varsa ürün teslim alınmamalıdır. Tutanak tutularak ürünün kırık olduğundan dolayı alınmadığı bilgisi ile ürün geri çevrilmelidir. Müşterilerinizin hasarlı ürünü aldıklarına dair teslim kağıdını imzalamamaları gerekmektedir. Bu şekilde teslim alınan ürünler için tazmin başlatılamayacağı gibi, tarafımıza ulaşan kırık ürün/ürünler firmamız tarafından da teslim alınmamaktadır.

 

Ürünün iadesiyle ilgili olarak ilk önce satış departmanımızla iletişime geçilmelidir. Ürünün iadesi onaylandıktan sonra müşteri temsilcilerimiz ürünü nasıl iade edebileceğiniz konusunda size ayrıntılı bilgi verecektir.

 

Ürünlerin üretimden kaynaklı değişim ve iadeleri aşağıdaki koşullarda gerçekleşebilir;

Satış departmanımız tarafından ürünün gerçekten üretim hatası olduğuna dair onay verilmesi, Ürünün tamamı ya da ilgili parçasının değişimi hakkında yeni gönderim yapılabilebilmesi için satış departmanımız tarafından onay verilmesi gerekmektedir.

 

Aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 14 günü içerisinde dfsbilgisayar.com 'un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz. 

İade işlemleri için;

• İade ürünlerinizi ekinde iade sebebini bildiren bir not ile göndermeniz gerekmektedir.

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

• İadeler mutlaka ürün açılmamış (bandrol vs.) orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

• Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örn.: bandrolü açılmış, deforme olmuş, orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış, koli bandı ile bantlanmış) sıfır ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

• Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır.

(Örn : hafıza kartları, bilgisayar donanım ve yazılım ürünleri, kulaklık, kılıf vs. )

• İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer durumlarda ise kargo ücreti göndericiye aittir.

 

Özel Ürünler İçin İade Şartları

Ürünün arızalı veya ayıplı çıkması halleri dışında, açıldıktan sonra sağlık açısından tehlike arzedebilen ürünler (örn: kullanım esnasında vücut ile birebir temas gerektiren ürünler,kulak içi veya kulak üstü kulaklık vs.) , tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ile görüntü alınmış ve kutusu açılmış olan TV’lerin iadesi mümkün değildir.

Ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.

• İadesi olmayan ürünler,

• Tüketicinin özel istek ve talepleri doğrultusunda üretilen veya değişiklik yapılan ürünler,

• Hızlı bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler

• Tek kullanımlık bir ürün olması,

• Hijyenik bir ürün olması,

• Her türlü yazılım ve programlar

• DVD, VCD, CD, kaset vb. bir ürün olması,

• LCD, LED ve Plazma TV'ler (TV Grubundaki ürünlerin mutlaka servis tarafından açılması gerekmektedir, Servis haricinde açılan ürünlerde değişim ve iade işlemleri yapılamaz. (Arızalı, kırık, darbeli  vb.)

• LCD, LED ve Plazma TV'ler de Servis tarafından kurulumu yapılmış ürünler tekrar servis işlemleri yapılamayacağından dolayı iade alınamaz. (Sorunu olmayan keyfi iade istenilen ürünler)

• Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit v.b)

• Kozmetik bir ürün olması,

• Cep telefonu kılıf ve aksesuarları.

• Sağlık ürünleri ve aksesuarları. (traş makinesi, epilatör, ateş ölçer vb)

• Vücut ile temas gerektiren ürünler (kulakiçi kulaklık, kulaküstü kulaklık vb)

• Ürünün tekrar satışa uygunluğunun yitirilmiş olması,

• 14 günlük Cayma Hakkı süresinin dolması,

• Ambalajı bozulmuş, ekran üzerindeki koruyucu jelatinin sökülmüş olması, ürün üzerinde ki çiziklerin olması vb. durumdaki ürünlerin iadesi kabul edilememektedir.

Ölü Piksel Hakkında

Sitemizden almış olduğunuz LCD monitör, LCD TV, LED TV, Plazma TV, Notebook, Netbook, Ultrabook ya da Tablet PC ürünlerinde ölü piksel olması durumunda uluslar arası standartlar çerçevesinde değerlendirme yapılacaktır.

LCD, LED ve Plazma Panel üretiminde pixel yapısına dayanan bir teknoloji kullanılmaktadır. Bu teknoloji yapısı gereği, ürünlerin üretimi aşamasında LCD Panel üzerinde “parlak nokta” ( Bright Dot ) veya karanlık/siyah nokta ( Dark Dot ) oluşabilmektedir. Monitör, üreticileri üretim sırasında oluşan bu noktaları, belirli adetin altında ve noktaların birbirine uzaklık değerinin belirli değerin altında kaldığı ve aksi belirtilmediği sürece “normal ürün” ( ayıplı olmayan ürün) olarak kabul etmektedirler.

İade İşlemleri

İadeye gelen ürün öncelikle tarafımızdan incelenir, gerekir ise ürünün yetkili servisine yâda tedarikçi firmaya test etmeleri için gönderilir. Bu işlem en geç 20 iş günü içerisinde tamamlanır. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır.

İade işlemi onaylandığında iade bedeli 3 iş günü içerisinde satın almış olduğunuz yöntemle (kredi kartı - banka kartı - havale hesap vs.) ödenir.

BR ( BILLION RESERVOIR) SSD GARANTİ BELGESİ:

http://www.dfsbilgisayar.com/garanti/Merged_document.jpg

TOSHIBA HDD & SSD GARANTİ BELGESİ:

https://www.dfsbilgisayar.com/garanti/merge_from_ofoct_2.jpg

WESTERN DIGITAL HDD&SSD GARANTİ BELGESİ:

https://www.dfsbilgisayar.com/garanti/merge_from_ofoct_21.jpg

 

 

 

Alışveriş Sepetim

X
WhatsApp destek ekibimiz sorularınızı cevaplıyor.
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?
WhatsApp Destek Hattı